fbpx

RUANDOS ISTORIJA

 

Apie Ruandos istoriją galėčiau parašyti atskirą tomą. Gali būti, kad kada nors taip ir padarysiu. Na, o mėginant viską nupasakoti trumpai…

2019-ųjų pradžioje su žmona vykome aplankyti mūsų šeimos draugo kunigo ir misionieriaus Hermano Šulco į jo įkurtą jaunimo sodybą Ruandoje – vienoje skurdžiausių pasaulio valstybių. Nuostabu, jog kunigas į šią šalį atvyko tik su kuprine ant pečių, tačiau per 40 metų jam pavyko savo rankomis ir užsispyrimu įkurti sodybą, kurią šiandien sudaro net keturiasdešimties pastatų kompleksas, o į savarankišką gyvenimą išleista jau daugiau kaip 10 000 ten gyvenusių ir besimokiusių vaikų nuo 2 iki 22 metų amžiaus. Šis skaičius ir toliau kasdien vis auga.

Kunigas vadovaujasi principu, kad vien melsdamasis ir net norėdamas visa ko geriausio, nepadėsi žmonėms – reikia imtis konkrečių veiksmų. Kaip tik todėl jis buvo geras pavyzdys ir pranešėjas, tikras lyderis ir įkvėpėjas; tad pakvietėme jį kalbėti kasmetiniame Rotary klubo renginyje, skirtame aptarti ir visiems klubams pristatyti savo vykdomus socialinius projektus. Per 2 savaites suorganizavome renginį, kuriame dalyvavo daugiau nei šimtas žmonių.

Žemiau prisegu video su kunigo interviu. Kadangi palikome su juo itin glaudų ryšį, su žmona mielai perduosime ir vaikams skirtus nenešiojamus drabužius, avalynę, mokymosi bei kanceriarinius reikmenis ir kitus vaikų gyvenimui jaunimo sodyboje praversiančius daiktus, daugiau papasakosime apie jų kasdienybę. Net esant toli galima padėti taip, tarsi tai būtų visai čia pat.

Hermanas Jonas Šulcas Lietuvoje apdovanotas Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Komandoro kryžiumi, „Lietuvos diplomatijos žvaigžde“, tituluotas „Auksine Lietuvos širdimi“, „Lietuvos garbe“.

SUSISIEKTI

© 2019 Darius Jonauskas