Pradėk čia

Labas! Man malonu, kad čia užsukai. Leisk papasakoti Tau, kas ir kaip čia bus 🙂

Pastaruosius 12 metų turėjau unikalią galimybę mokytis iš įvairių mentorių, dalyvauti ir organizuoti daugybę seminarų, mokymų, konferencijų ir asmeniškai bendrauti su lektoriais, pranešėjais, milijonieriais bei saviugdos treneriais, verslo ir net holivudo žvaigždėmis.

Su baltu pavydu stebėdavau, kaip jie mėgaujasi dalindamiesi savo patirtimi, mokydami, įkvėpdami ir padėdami kitiems. Tik po kurio laiko supratau, jog dalinimasis jiems buvo prasmingesnis ir daugiau pasitenkinimo teikiantis dalykas nei jų įprastinė veikla.

Mintis pradėti rašyti blogą kirbėjo jau kurį laiką. Vis dėlto nedrįsdavau ir visada rasdavau pasiteisinimų, tokių kaip „dar ne laikas“, „pirma turiu uždirbti milijoną“, „mano patirtis nebus įdomi“, „man trūksta gebėjimų“ ir taip toliau..

Prieš kurį laiką klausydamasis online kurso išgirdau pasakojimą, padėjusį pagaliau susivokti, pakeisti požiūrį ir, svarbiausia, geriau pažinti save. Tai buvo suvokimas, po kurio pasidarė aišku ir susidėliojo taškai ant „i“.

Neabejoju, kad ir Tau tai bus naudinga, todėl savo pirmame šios svetainės tekste dalinuosi būtent tuo.

Įsivaizduok žmogų. Tarkime, tai Tu. Esi pakviestas į gimtadienio vakarėlį ir tikrai jo lauki. Ruošiesi, ir kadangi gimtadienis Tavo gero draugo, turi nupirkti jam puikią dovaną. Atidžiai renkiesi, išleidi dovanai krūvą pinigų, nes juk tai gero draugo gimtadienis. Nuostabiai supakuoji, pasikiši dovaną po ranka ir iškeliauji į gimtadienį. Atvykęs su visais sveikiniesi, spaudi rankas, apsikabini, bet dovanos vis dar neįteikei.
 
Išlenki kelias taureles, kažko užvalgai, šnekučiuojiesi, juokauji, bet po dviejų valandų dovanos vis dar neįteikei… Po trijų valandų Tu vis dar puikiai leidi laiką, bet dovana vis dar pas Tave. Po keturių valandų visi pamažu atsisveikina, o dovana tebėra Tavo rankose.


Taip ir išeini su ta dovana.


***


Leisk Tavęs paklausti: ką galvotum apie tokį žmogų? Ateina su dovana, jos nepadovanoja ir su ja išeina. Ką galvotum?


Keista, netikėta, savanaudiška..?


Iš esmės yra šitaip… Mes visi esame savotiškame vakarėlyje, kuris vadinamas GYVENIMU. Ir tik nuo kiekvieno iš mūsų priklauso, ar mums pavyks atrasti dovanas, kurias su savimi atsinešėme ir jomis pasidalinti, kol dar esame šiame vakarėlyje. Ir nėra nieko liūdnesnio, kaip išeiti iš vakarėlio su atsinešta dovana. Blogiausia, kad taip elgiasi dauguma žmonių. Jie palieka vakarėlį, kurį vadiname GYVENIMU, taip ir nepasidalinę savo atsineštomis dovanomis. Kodėl?


1. Jie nežinojo, kad turi dovaną.
2. Jie nežinojo, kas yra jų dovana.
3. Jie nežinojo, kad turi pasidalinti su kitais savo dovana.                                          

           Ištrauka iš Harv Eker online kurso “The Spiritual Laws of Money”

Šis pasakojimas mane stipriai paveikė, nes jame atpažinau save, besilaikantį dovanas tik sau. Tai buvo vienas iš tų „aha!“ momentų, kuomet supratau, kad tai, ką išgirdau, negrįžtamai pakeitė mano požiūrį ir padrąsino dalintis. Nors dar nežinojau, kaip tai darysiu, priėmiau sprendimą, jog pradėsiu dalintis savo dovanomis.

Tiesa, buvo viena mažytė „problema“ – nežinojau, kokias konkrečiai dovanas aš turiu 🙂

Žiūrėjau į užduotį, siūlančią surašyti 10 savo dovanų:

 1. __________
 2. __________
 3. __________
 4. __________
 5. __________
 6. __________
 7. __________
 8. __________
 9. __________
 10. __________


ir nežinojau, ką turėčiau įrašyti…

Bet po tuščiu sąrašu sekė papildantys klausimai, į kuriuos atsakęs galėjau jį užpildyti:

 • Kokia mano aistra? Ką darydamas aš iš tiesų mėgaujuosi? Kas mane domina? Apie ką aš tikrai mėgstu kalbėti, pasakoti?

Esminis klausimas: ar tai mane „užveda“?

Jeigu dar nesi tikras: pasikalbėk su draugu/ antra puse apie tai ir pasitikrink, ar tikrai „užsidegi“ kalbėdamas. Jeigu ne, tai nėra Tavo aistra.

 • Kuo tu iš prigimties esi apdovanotas? Kam tu tarsi natūraliai talentingas?

Užuomina: tai daryti Tau lengva ir patinka.

 • Kas yra praeities skauduliai, kuriuos Tu pergyvenai tikrai sunkiai?

Užuomina: tai gali stipriai sufleruoti apie Tavo tikslą/ misiją padėti kitiems įveikti tokius pat sunkumus. Jeigu nueitum į parduotuvę, kurioje būtų pilna įvairiausių žurnalų visomis įmanomomis pasaulyje temomis, kokius tris žurnalus pirktum?

 • A) __________
 • B) __________
 • C) __________
 • Prisimink laiką savo gyvenime, kuomet nereikėjo jaudintis dėl pinigų. Ką mėgdavai tuomet daryti? Kokie tada buvo Tavo pomėgiai?
 • Kokį darbą dirbtum, jeigu pinigų tau netrūktų ir žinotum, jog tikrai nesusimausi? Jeigu pasaulyje išvis nebūtų pinigų, ką tada veiktum?

Kai atsakiau į šiuos klausimus raštu, man pasidarė gerokai lengviau užpildyti savo 10 dovanų sąrašą. Suvokiau, jog didžiausiomis laikytos mano tiek asmeninės, tiek verslo problemos, su kuriomis susidūriau ir kurias įveikiau, yra pačios didžiausios mano dovanos. Tai mano privalumai, o ne trūkumai, kaip galvojau anksčiau. Taip pat supratau, kad tai, kas man pavyksta ar pavykdavo lengvai, ir tai, ką aš mėgstu daryti, taip pat yra dovanos.

Štai kaip atrodė mano sąrašas:

1) Atsikračiau daugybę metų turėto viršsvorio. Gal mano laimėjimas padėtų kažkam padaryti tą patį?

2) Atsikračiau žalingų įpročių: neberūkau ir nebevartoju alkoholio. Galbūt kažkas irgi nori sužinoti išmėgintą ir suveikusį būdą?

3) Išmokau suprasti pinigus ir kodėl daug uždirbau, bet beveik viską išleidau.

4) Esu atkaklus. Tikrai žinau, ką reiškia 10 metų siekti savo svajonės nepaisant nesėkmių.

5) Moku įtvirtinti gerus įpročius. Pokyčiai nebėra trumpalaikiai.

6) Išmokau būti atviras. Suvokiau, kad žmona yra mano geriausia draugė.

7) Lengvai susirasdavau mentorius, kurie padėjo man tobulėti, augti ir pasiekti didelių tikslų.

8) Daug metų nenustoju tobulėti: dalyvauju seminaruose, mokymuose, žiūriu online kursus ir mokausi naujų dalykų. Tai man niekada nepabosta.

9)

10)

Nors anksčiau pats buvau tokių užduočių skeptikas, šįsyk pasirodė tikrai verta. Todėl LABAI kviečiu ir Tave atlikti tokią užduotį! Kad turėtum kuo mažiau pasiteisinimų to nedaryti, atsispausdink .pdf dokumentą, kurį tereikės užpildyti.

Ar šis straipsnis Tau buvo naudingas?

Mano šių metų tikslas – 1000 aktyvių šio blog’o skaitytojų ir prenumeratorių. Dalinsiuosi savo patirtimi, suvokimais ir išmoktomis pamokomis. Be to, planuoju kas mėnesį parašyti bent po du, o gal ir daugiau, straipsnių apie ką nors iš savo sąrašo.

Kviečiu prenumeruoti naujienlaiškį ir pasirinkti temas, kurios Tave asmeniškai domina.

P.S. Siūlau dalintis žiniomis, diskutuoti, įtraukti draugus ir artimuosius. Drąsiai komentuok ir dalinkis su kitais!

Konspekto šaltiniai:

Harv Eker online kursas “The Spiritual Laws of Money” (anlgų kalba) arba «Духовные законы денег» (rusų kalba).

Nemokamą pirmąjį kurso seminarą „How to stay spiritual and experience massive success“ anglų kalba galima peržiūrėti čia.

Nemokamą pirmąjį kurso seminarą «Духовные законы денег» rusų kalba galima peržiūrėti čia.

Visą Harv Eker kursą “The Spiritual Laws of Money” anglų kalba pigiau galima įsigyti čia.

Harv Eker kursą «Духовные законы денег» rusų kalba pigiau galima įsigyti čia.

Jonauskas.lt yra saviugdos dienoraštis, kuriame dalinuosi apžvalgomis ir praktiniais patarimais iš perskaitytų ir perklausytų knygų, užrašais iš įvairių seminarų bei online kursų, rekomendacijomis ir atsiliepimais, įkvėpimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *